Webs al punt .cat

Guanyadors

Guanyadors 2016

Els guanyadors del WEBS AL PUNT .cat 2015/16 són:

Categoria de 1r a 4t  d’ESO:

El 1r Accèssit és per a http://pulmoigualada.cat
Fet per l’Helena Salgado, Jana Vila , Júlia Vilella de 3r d’ESO de l’Escola Pia d’Igualada.

El 2n Accèssit és per a http://ciclejazzmanlleu.cat
Fet per: la Bruna Gabarró i Judit Masnou de 4t d’ESO del centre escolar Institut Antoni Pous i Argila de Manlleu.

El 1r lloc és per a http://babylo.cat
Fet per la Laura Solé, Ainoa Pain, Saadia Ouaziz de 3r d’ESO de l’Escola Pia d’Igualada

Categoria de batxillerat i Cicles Formatius de Grau Mitjà:

El 1r lloc és per a http://reportbullyng.cat
Fet per l’Alejandro Ramudo, Ivan Quirós i Alex Zapater de Cicles Formatius de Grau Mitjà (CFGM) de La Salle Barceloneta de Barcelona.

Categoria Cicles Formatius de Grau Superior:

El 1r lloc és per a http://actuali.cat
Fet per Jesús Pujol, Sergi Llop, Aleix Auqué de Cicle Formatiu de Grau Superior l’Institut Baix Camp de Reus.

Categoria Classe amb més participació:

El premi de la categoria Classe amb més participació és per la classe de 3r d’ESO de l’Escola Pia d’Igualada

Categoria Apps:

El premi de la categoria Apps és per l’aplicació mòbil Bshare!, web http://bshare.cat fet per 3 estudiants: l’Eloi Carracedo, Andreu Gallart i Bernat Baulenes de CFGS de Teknós, Centre de Formació en Tecnologia i Comunicació de Vic.

Millor web de totes les categories:

El premi Millor web de totes les categories és per al web http://aprendrexines.cat fet per 5 estudiants: Eloi Colom, Zhuwei Jiang, Jesus Fernández, Pau Serrano i l’Antonio Ferrer de Cicle Formatiu de Grau Superior de l’Institut Baix Camp de Reus.

Premi especial futurs periodistes Fundació puntCAT

El premi especial futurs periodistes és per al web http://sox.cat fet per 4 estudiants: Pau Puiggros, Sergio Roselló, Ivan Salguero, Alejandro Villavicencio del Cicle Formatiu de Grau Mitjà de l’Institut de Palamós.

Premi Votació Popular

El premi Votació Popular és per al web http://mariaxescatalans.cat/ fet per 2 estudiants: Turina Castañer i Judit Tenas de 4t d’ESO de l’Institut Cor de Maria d’Olot.


 

Enhorabona!

guanyadors

Guanyadors 2015

Els guanyadors del WEBS AL PUNT .cat 2014/15 són:

Premi especial futurs periodistes ACPG-Fundació puntCAT

El premi especial futurs periodistes és per al web http://scenecat.cat fet per 4 estudiants: Pau Amargant, Nil Riera, Pau Samitier i Àlex Puertas de 3r d’ESO de l’Institut de Sils.
Enhorabona!

Categoria de 1r a 4t  d’ESO i premi Grup Classe:

El 1r lloc és per a http://lesfesolaires.cat
Fet per l’Alba Asperó i la Laura Nogareda de 4t d’ESO del Cor de Maria d’Olot.

El 2n lloc és per a http://elmatiner.cat
Fet per el Martí Bravo, el Sergi Rubio, la Núria Barrera, l’Albert Vives de 2n d’ESO de l’Escola Pia Caldes de Montbui.

El 2n lloc és per a http://navegantentrellibres.cat
Fet per la Lídia Garcia, la Sandra Garcia, la Laura Sagués, la Judit Carmona de 3r d’ESO de l’Institut Oms i De Prat de Manresa.

El 3r lloc és per a http://trebleclef.cat
Fet per l’Anna Pauné Serra i la Núria Rizo García de 3r d’ESO de l’Escola Pia d’Igualada.

El Premi Grup Classe de la categoria 1- 4t d’ESO  és per a la classe de 4t d’ESO del Cor de Maria d’Olot.

Categoria de batxillerat i Cicles Formatius de Grau Mitjà i premi Grup Classe:

El 1r lloc és per a http://selepau.cat
Fet per l’Òscar Sánchez, l’Andrea Lafuente, l’Anna Trullà, l’Oriol Closa i la Laura Martín de 2n de Batxillerat de Institut Giola de Llinars del Vallès.

El 2n lloc és per a  http://bagessolidari.cat
Fet per l’Antonio Charneco, el Patri Nista i el Mohamed Lbachiri de CFGM de l’Escola Diocesana de Navàs.

El 3r lloc és per a  http://tecnosmart.cat
Fet per en Nico Sollecito, l’Egzon Qukovci, l’Emil Weregowski i l’Antonio Rodríguez de CFGM de Institut de Palamós.

El Premi Grup Classe categoria  Batxillerat i Cicles Formatius de Grau Mitjà és per als alumnes de la classe Cicles Formatius de Grau Mitjà d’FP Llefià de Badalona.

Categoria Cicles Formatius de Grau Superior i premi Grup Classe:

El 1r lloc és per a http://mapescat.cat
Fet per l’Alejandro Caballero, el David Alfonso i el Victor Alfonso de Ins Baix Camp de Reus.

Aquest grup és el que va rebre la puntuació més alta dels membres del jurat d’entre tots els webs participants, per això també va guanyar una samarreta del FC Barcelona signada per jugadors del primer equip de futbol.

El 2n lloc és per a http://osalfra.cat
Fet per l’Oscar Espartal , l’Alejandro Espartal, i el Francisco Javier Gomez de l’IES Serpis de València.

El 3r lloc és per a http://arahicorro.cat
Fet per en Gerard Sala, el Lluís Nolla i el Cristian López de l’Institut Baix Camp de Reus.

El 3r lloc és per a http://grith.cat
Fet per en Ricard Boronat, l’Alba Bel, el Jordi Gasparin, l’Iñaki Gisbert i el Diego Vuelta de l’Institut Montsià d’Amposta.

El 3r lloc és per a http://kroutworld.cat
Fet per en Sergio Sánchez i el Reyes Santos de l’Escola Pia Santa Anna de Mataró.

El 3r lloc és per a http://apuntam.cat
Fet per en Pedro Miguel López i l’Eloy Garcia de l’Institut Montilivi de Girona.

El Premi Grup Classe categoria Cicles Formatius de Grau Superior és per als alumnes de la classe Cicles Formatius de Grau Superior de l’Institut Baix Camp de Reus.

Categoria Apps:

El premi de la categoria Apps és per l’aplicació mòbil enfonsa la flota, web http://olivadevelop.cat fet per 2 estudiants: el Pedro Oliva i el Mario Cucurull alumnes de CFGS de l’Institut Baix Camp de Reus
Enhorabona!

 

Guanyadors 2014

Els guanyadors del WEBS AL PUNT .cat 2013/14 són:

Premi especial futurs periodistes ACPG-Fundació puntCAT

El premi especial futurs periodistes és per al web http://rellotgemisericordia.cat/ fet per 2 estudiants: Arnau Casanoves i Pilar Parreu de CFGS de l’Institut Domènech i Muntaner de Reus. Aquest grup va registrar el seu domini amb CDmon.
Enhorabona!

Categoria de 1r a 4t  d’ESO i premi Grup Classe:

El 1r lloc és per a http://catalunyatriomfant1714.cat
Fet per n’Albert Hernández, l’Iris Rodriguez, la Maria Nogareda, la Maria Boada i l’Aina Masdeu Sucarrats de 3r d’ESO del Cor de Maria d’Olot, que van registrar el domini i l’allotjament amb Dinahosting.

El 2n lloc és per a http://boetcontralafam.cat
Fet per n’Alberto Quijorna, l’Eduard Barrionuevo, la Noemí Martín, l’Alejandro Martín i el Daniel Navarro de 4t d’ESO de l’Institut Pla d’en Boet de Mataró, que van registrar el domini i l’allotjament amb CDmon.

El 3r lloc és per a http://bancdequeviuresigualada.cat
Fet per la Míriam Riba Rossy i la Jana Sanllehí Coderch de 3r d’ESO de l’Escola Pia d’Igualada, que van registrar el domini i l’allotjament amb Dinahosting.

El Premi Grup Classe de la categoria 1- 4t d’ESO  és per a la classe de 4t d’ESO de La Salle de Manresa, que van registrar els dominis i l’allotjament amb CDmon.

Categoria de batxillerat i Cicles Formatius de Grau Mitjà i premi Grup Classe:

El 1r lloc és per a  http://sunite.cat
Fet per en Roger Miret Giné, el Víctor Alcazar López, el Xavier Escribà Montagut i en Pol Torres Alfonso de 2n de Batxillerat de l’Institut Manuel de Montsuar de Lleida, que van registrar el domini i l’allotjament amb Dinahosting.

El 2n lloc és per a  http://agoc.cat
Fet per l’Àngel Gómez, l’Adrian Pérez, el Martí Pagés, el Noel Sebastià i en David Garcia de CFGM de l’Institut Sa Palomera de Blanes, que van registrar el domini i l’allotjament amb CDmon.

El 3r lloc és per a  http://damngames.cat
Fet per en Manuel Garcia, l’Adrián Barcos, la Heidelberg Nagtalon, en David Moriña de CFGM de l’Institut Sa Palomera de Blanes, que van registrar el domini i l’allotjament amb CDmon.

El Premi Grup Classe categoria  Batxillerat i Cicles Formatius de Grau Mitjà és per als alumnes de la classe Cicles Formatius de Grau Mitjà d’FP Llefià de Badalona, que van registrar els dominis i els allotjaments amb Dinahosting.

Categoria Cicles Formatius de Grau Superior i premi Grup Classe:

El 1r lloc és per a http://discoverevents.cat
Fet per l’Antonio García López i en Nil Plana de l’Institut Esteve Terradas i Illa de Cornellà de Llobregat, que van registrar el domini i l’allotjament amb Dinahosting.

Aquest grup és el que va rebre la puntuació més alta dels membres del jurat d’entre tots els webs participants, per això també va guanyar una samarreta del FC Barcelona signada per jugadors del primer equip de futbol.

El 2n lloc és per a http://gratia.cat
Fet per l’Adrià Rey Canal, en Gil Gassó Rovira, el Brahim Ahmed Layachi, el Josep Pujol Serra i el David Llop Ribas de l’Institut Cendrassos de Figueres, que van registrar el domini i l’allotjament amb Dinahosting.

El 3r lloc és per a http://catalunyaesvida.cat
Fet per en Víctor Jiménez Valenciano, l’Eric Lavado Díaz i l’Alejandro Molina López de l’Institut Esteve Terradas i Illa deCornellà de Llobregat, que van registrar el domini i l’allotjament amb CDmon.

El Premi Grup Classe categoria Cicles Formatius de Grau Superior és per als alumnes de la classe Cicles Formatius de Grau Superior de l’Institut Montsià d’Amposta, que van registrar els dominis i l’allotjament amb CDmon.

GUANYADORS 2013

Aquí teniu la llista dels webs guanyadors del Webs al punt .cat del curs 2012/13.
Aquí trobareu informació sobre els premis.

WEBS AL PUNT .CAT 2013

Categoria 1 (1r a 4t d’ESO)

1r lloc per a http://elserpent.cat
Fet per en Jesús La Rosa Rojas, la Judit Molet Díaz, la Judit Roquet Capdet, l’Eloy Rubio Moral i laJudit Sáez Villena del grup “El Serpent” de l’Institut Antoni Pous i Argila de Manlleu que van registrar el domini i l’allotjament web amb CDmon.

2n lloc per a http://lmfamily.cat/
Fet per la Chaima Abdelmanjei i la Yosra Al Hakeue del grup “2NE1” de l’Institut Antoni Pous i Argila de Manlleu que van registrar el domini i l’allotjament web amb CDmon.

3r lloc per a http://montsiasud.cat/
Fet per en David Bayarri Costas, en Miquel Gil Fibla i en Joan Obiol Fibla del grup “MONTSIA_SUD ” de l’IES Sòl de riu d’Alcanar que van registrar el domini i l’allotjament web amb Dinahosting.

Categoria 2 (1r a 2n de Batxillerat i Cicles Formatius de Grau Mitjà)

1r lloc per a http://femreviureelpassaat.cat/
Fet per la Maria Domènech Espinet i la Gemma Lorenzo Perramon del grup “FemReviureElPassat” de La Salle de Manresa que van registrar el domini i l’allotjament web amb Dinahosting.

2n lloc per a http://enquadrat.cat/
Fet per en Roger Font i Roger Miret del grup “RogerSmith” de l‘Institut Manuel de Montsuar de Lleida que van registrar el domini i l’allotjament web amb CDmon.

3r lloc per a http://mizhiyouxi.cat/
Fet per l‘Agustí Sobejano, l’Eloi Torrents i el Qiang Chen del grup “Agustí-i-Qiang” de l‘Institut de Terrassa que van registrar el domini i l’allotjament web amb Dinahosting.

Categoria 3 (Cicles Formatius de Grau Superior)

1r lloc per a http://camaleons.cat/
Fet per en Ronald Dario López Oliveros, en Juan Cama Villafan i la Itziar Del Puerto Zubiri del grup “Innovation Web” de l‘Institut Joan Brossa de Barcelona que van registrar el domini i l’allotjament web amb CDmon.

2n lloc per a http://tidyup.cat
Fet per l’Eric Berjoyo i el Marc Güelll del grup “Tidyup” de l‘IES Cirvianum de Torelló que van registrar el domini i l’allotjament web amb CDmon.

3r lloc per a http://orles.cat/
Fet per en Carlos Nuñez Ferreiro, en Jonathan Ventocilla Chavez, l’Ivan Gerun, l’Adrian Barquero Garcia i el Daniel Martinez Gomez del grup “BadiaDAW” de l‘Institut Badia del Vallès i que van registrar el domini i l’allotjament web amb Dinahosting.

Aquí teniu informació sobre els tres webs que han guanyat el primer premi de cada categoria:

quadregua

EDICIONS ANTERIORS

CURS 2011/12

Categoria 1 (1r a 4t d’ESO)
1r lloc per a http://elsglobus.cat
Fet per Marta Salgado Perianes, Carles Pauné Serra i Carles Muntané Somacarrera (grup: Els Globus) de l’Escola Pia d’Igualada que van registrar el domini amb Entorno.

2n lloc per a http://elcorrefoc.cat
Fet per Saül Claramunt Montaner, Albert Escolar Vives i Jordi Bernadet Valero (grup: Els correfocs) de l’Escola Pia d’Igualada que van registrar el domini amb Entorno.

3r lloc per a http://gentsana.cat
Fet per Roger Carol Mateo, Èlia Gil Peña, Neus Gual Figueras, Marta Manko i Paula Sanromà i Viarnès (grup: Gent sana) de l’Institut Pere Vives Vich d’Igualada que van registrar el domini amb Dinahosting.

3r lloc http://jovesitic.cat
Fet per Marc Bernadet Valero i Bernat Ferrer Carvajal (grup: Joves i TIC) de l’Escola Pia d’Igualada  que van registrar el domini amb Dinahosting

Categoria 2 (1r i 2n batxillerat i CGFM)
1r lloc http://smxbb05.cat
Fet per Ahlem Iabed, Jovie Pinto i Bogdam Vasile Mascan (grup: 2 SMX BB-2) de l’Institut Joan d’Àustria de Barcelona que van registrar el domini amb Dinahosting

2n lloc http://musicadelmon.cat
Fet per Francesc Bonavia Heredia, Eloi Garcia Plaza i David Luque Rodríguez (grup: Pal_SMX_A3) de l’Institut de Palamós que van registrar el domini amb Dinahosting

3r lloc http://informaticaldia.cat
Fet per Miquell Tella, Josep Maria Pallàs, Florin Belivan i Èric Alcàzar (grup: SMX i la informàtica) de l’Institut Joan Amigó i Callau de L’Espluga de Francolí que van registrar el domini amb Dinahosting

Categoria 3 (CFGS)
1r lloc http://firateca.cat
Fet per (grup: cosmo) de l’Institut Joan d’Àustria de Barcelona que van registrar el domini amb Dinahosting

2n lloc http://gamesofus.cat
Fet per Joan Rubió Comas i Albert Cano Ballesteros (grup: Els Dovahkiin) de l’Institut Bosc de la Coma d’Olot que van registrar el domini amb Dinahosting

3r lloc http://gestiocentres.cat
Fet per Ignacio Tolstoy, Víctor Montalà i Cristian Torrijos (grup: Undefined Group) de l’Institut Baix Camp de Reus que van registrar el domini amb Dinahosting

 

CURS 2010/11

Categoria 1r a 4t ESO
1r lloc per a http://www.experiencieseuropa.cat
Fet per Aniol Gómez Jarque i Nil Albesa Pascual (grup: Ciscu Productions) de l’Escola Proa de Barcelona que van registrar el domini amb Dinahosting

2n lloc per a  http://www.eurotravel.cat
Fet per David Longarón Lorente, Néstor Fernández Michelena i Àlex Àvila Copovi (grup: Eurotravel) de l’Escola Pia d’Igualada que van registrar el domini amb Dinahosting

3r lloc per a http://www.hobbies.cat
Fet per Clara Roca Rey, David González López, Leo García Heveling, Marina Salanova Oliva i Roser Bagó Ribaudí (grup: Jordi Savall)) de l’Institut Pere Vives Vich d’Igualada. Domini registrat amb Dinahosting

La Fundació puntCAT ha cregut oportú atorgar una Menció especial per a http://www.perevives.cat a partir de la valoració positiva que ha rebut dels membres del jurat. Els alumnes d’aquest grup rebran el mateix premi que els classificats en 3r lloc.
 Aquest lloc web ha estat fet per Eva Hidalgo, Anna Custodi, Mónica Roldán i Chiara Palomino (grup: Pere Vives) de l’Institut Pere Vives Vich d’Igualada. Domini registrat amb Dinahosting

Categoria de 1r a 2n de Batxillerat i CFGM
1r lloc per a http://www.ecastellsue.cat
– GUANYADOR DEL 1r LLOC DEL DOT AWARD
Fet per Julián Fernández Escribano, Eduard Saez Canadell, Sandra Kugele,  Alberto Mateos Ramírez i Andreu Rodríguez Pujol (grup: Castells)  de l’Institut Cendrassos de Figueres. Domini registrat amb Dinahosting

2n lloc per a http://www.europeandpolitics.cat
– GUANYADOR D’UNA MENCIÓ ESPECIAL DEL DOT AWARD
Fet per Josep Prat Viñolas i Jan Prat Viñolas (grup: Free dom cat) del Col·legi Sant Nicolau de Sabadell. Domini registrat amb CDMon

3r lloc per a http://www.elgustdecatalunya.cat
– GUANYADOR DEL 2n LLOC DEL DOT AWARD
Fet per Daniel Cufí Espinosa, Carolina González González i Xavi Furió Font (grup: El gust de Catalunya) de l’INS Salvador Espriu de Salt. Domini registrat amb Serveisweb

Premi votació popular 2011
El lloc web guanyador de la votació popular és http://www.sunandfun.cat de l’INS Salvador Espriu de Salt (Girona). Enhorabona!! Aquest grup va registrar el seu domini amb ServeisWeb i  ha rebut un total de 273 “M’agrada” en només 6 dies!!
Fet per Aitor Minguillon, Abdelmoumen Meziane i Sergi Gutiérrez (grup: Sun and fun)

Torna